JOB REPREZENTANT SUPORT CU LIMBA FRANCEZĂ, Cod: 0381

  • Postat pe 11 Dec 2020
  • Consultanta financiara
  • Bucuresti, Romania

Companie angajatoare – scurtă prezentare

Compania angajatoare, cu sediul central în Elveția, oferă consultanță și servicii complete pentru proiectare și implementare de soluții cu valoare adăugată în domeniul raportării performanței corporatiste (Corporate Performace Management), facilitând colectarea și consolidarea automată a datelor la nivel de grup, sprijinind astfel deciziile și comunicarea corporativă și financiară.

Responsabilitățile postului

  • Analiza cerințelor de business & concept  general
  • Concept detaliat & configurare
  • Testare & Migrarea datelor istorice
  • Asistenta la punerea în producție  – Suport CPM:
     –  Asistenta de la distanta clienților companiei care au semnat contracte de suport:
     –  Apeluri / tichete de suport
    –  Evaluarea cererilor si rezolvarea lor
    –  Gestiunea relației cu clienții
    –  Raportare pe activitățile de suport

Profil

  • Limba franceză – nivel avansat
  • Experiență anterioară în roluri de suport în cadrul unor echipe din domeniile financiar / contabilitate / IT
  • Avantaj – cunoștințe în domeniul financiar, raportare
  • Avantaj – cunoștințe privind implementarea / funcționarea unor soluții software financiar
  • O puternică orientare către client
  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă, în birou și virtual
  • Atenție la detalii
  • Bune abilități de comunicare interpersonală și organizațională

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.