SENIOR REPREZENTANT VANZARI – PROIECTE constructții, Cod 0375

  • Postat pe 19 Oct 2020
  • Materiale constructii
  • Bucuresti, Romania

Ccaramizi premiumompania angajatoare are ca viziune poziționarea ca lider incontestabil pe piața de cărămizi din România, fiind unul din jucătorii de top în domeniu, orientată către a aduce consumatorilor produse inovatoare, îmbinând în procesul de producție tehnologii de ultima oră.

Postul de Senior Reprezentant vânzări proiecte este locat în București (zona geografică arondată: București și Ilfov).

Responsabilități principale specifice postului:

  • Conduce, controlează și răspunde de activitatea de vânzări in aria geografica alocata, pentru dezvoltare
  • Construiește o baza de date cu actorii relevanți si proiectele țintă si implementează abordări specifice ale acestora (conectare/ recomandări, culegere de informații, înțelegerea nevoilor, prezentare oferta tehnica si financiara ale companiei, proiecte relevante/ testimoniale);
  • Urmărește finalizarea proiectelor in care este implicat
  • Stabilește si negociază preturi cu clienții, urmărind respectarea profitabilității
  • Verifica si se asigura de situația privind stocurile, posibilități de livrare in timp înainte de a semna contracte sau comenzi.
  • Asigură prezentarea produselor, participă la expoziții și târguri
  • Este responsabil de menținerea bunei reputații a companiei in piața

Cerintele postului

  • Experiență anterioară în vânzări B2B minim 8 ani,  iar pe proiecte construcții min 5 ani
  • Ideal studii de specialitate (construcții, arhitectura)
  • Cunoașterea pieței și industriei de construcții (jucători, tendințe, produse)
  • Nivel solid de cunoștințe legate de activitatea arhitecților/ proiectanților
  • Gândire analitică și critică, bune abilități de lucru cu cifre, capacitatea de a construi o oferta tehnica
  • Orientară către atingerea obiectivelor
  • Orientare către calitatea muncii, responsabilitate, capacitate de planificare și organizare
  • Inteligență emoțională
  • Bune abilități de interacțiune cu o varietate de categorii de persoane și ajustarea comunicării în mediul organizațional
  • Abilități de lucru în echipă și ajustare în mediul organizațional
  • Abilități de utilizare PC – pachetul Office, instrumente de management al activității
  • Permis de conducere categ. B
  • Disponibilitate de deplasare pe teren în zona geografică alocată

Se oferă

  • Salariu fix competitiv
  • Comision atractiv din vânzările realizate
  • Bonus pentru performanța companiei
  • Pachet substanțiale de alte beneficii
  • Oportunități reale  de dezvoltare profesională

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

Bucuresti si Ilfov
View on Maps