Job: REPREZENTANT VANZARI ZONA Sud, catre spitale Cod: 0397

  • Postat pe 2 Apr 2021
  • Bucuresti, Romania

Reprezentant Vanzari echipamente sanitareEchioamente profesionale igienizareCompania angajatoare cu sediul in Europa de Vest și o prezență globală este unul din jucătorii de top din România în domeniul distribuției de produse și echipamente de igienizare, echipamente de protecția muncii, produse și accesorii de curățenie profesională și ambalaje.

În perioada pandemiei compania a contribuit la susținerea unor jucători din domeniile HoReCa pentru a le oferi posibilitatea să se ajusteze la noile condiții de business și pentru a rămâne în piață.

Pentru acest client recrutăm persoana potrivită pentru postul de Reprezentant Vânzări Zonă pentru produse din categoria Curatenie si Igienriare profesionala (Professional Cleaning and Hygiene), echipamente de protectie, aparatura medicala.

Arie geografică arondată: București si judetele din sudul tarii.

Responsabilitati principale specifice postului:

  • Răspunde de dezvoltarea bazei de clienți căutând activ noi clienți in zona sa de activitate;
  • Negociază contractele si răspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor încheiate cu clienții;
  • Urmărește realizarea contractelor pana la incasarea de la client;
  • Răspunde de încasările de la clienți
  • Realizează prognoze, urmărește si realizează planul de vânzări lunar, trimestrial si anual stabilit;
  • Stabilește si dezvolta o relație profesionala cu clienții companiei;
  • Acorda asistenta tehnica si comerciala clienților si potențialilor clienți;
  • Organizează si sustine prezentări pentru clienții si partenerii societății;
  • Urmărește si informează permanent referitor la prezența si activitatea concurentei;m
  • Întocmește periodic rapoartele de activitate si bugete estimative;
  • Participa activ la ședințe interne si colective si propune soluții de îmbunătățire;
  • Participa la programele de școlarizare ale companiei.

Cerintele postului

  • Experienta anterioara cu produsele distribuite de  companie (echipamente de protectie, produse de curatenie profesioanala, produse și echipamente profesionale de igienizare)
  • Cunoasterea clientilor specifici (Spitale publice si private sau insitutii similare, cabinete medicale, clinici stomatologice)
  • Cunoștințe foarte bune de tehnici de negociere și vânzări
  • Persoana orientata către îndeplinirea obiectivelor
  • Disponibilitate  pentru deplasări in țară in aria de care răspunde
  • Experiența minima de 3 ani pe o poziție similara cu rezultate dovedite
  • Posesor permis de conducere categoria B.
  • Cunoștințe de operare PC (Office)
  • Cunoștințe bune de limbă engleză constituie un avantaj

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.