JOB: Technical Team Lead BPM RPA București sau remote

  • Postat pe 19 Jun 2020
  • IT
  • Bucuresti, Romania

Cerințe job  Technical Team Lead

  • Studii superioare absolvite
  • Experiență anterioară de minim 5 ani în gestionare echipe proiecte implementare sisteme software
  • Experiență cu clienți din categoria companii medii (IMM)
  • Cunoștințe tehnice în domeniul software
  • Bune abilități de comunicare verbal și în scris (înțelegere mesaj, clarificare, ascultare activă, claritate exprimare, utilizarea corectă a canalelor celor mai potrivite, gestionare situații de ambiguitate)
  • Limba engleză – cel puțin nivel intermediar
  • Muncă remote, cu posibilitatea de a lucra și de la birou, ocazional sau permanent (dacă persoana este din București și preferă lucru de la birou)

Responsabilități Technical Team Lead

  • Inițiază și menține comunicare cu clienții ulterior semnării contractului
  • mediază circuitul de informații între client și echipa tehnică de implementare (dezvoltare)
  • Colaborează cu echipa de dezvoltatori și monitorizează respectarea condițiilor contractuale
  • Clarifică și translatează cerințe noi din partea clientului către echipa de dezvoltatori, când este cazul
  • Negociază și solicită cotații de preț asociate schimbărilor de specificații în proiectele aflate în derulare
  • Se asigură de calitatea, acuratețea livrabilelor și încadrarea în timp

Compania angajatoare dezvoltă și personalizează sisteme software inteligente (automatizare, pe platformă low code)  de Business Process Management, RPA, Chatbots și alte automatizări, folosind tehnologii emergente, răspunzând nevoilor de rapiditate și flexibilitate. Clienți – companii IMM.