JOB: INGINER PROCES PRODUCTIE, Ploiesti, Cod 0399

  • Postat pe 12 Apr 2021
  • Materiale constructii, Piatra naturala
  • Ploiesti, Romania

process engineerCompania angajatoare isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national in domeniul materialelor de constructii si este prezenta pe piata de peste 20 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, oferind peste 500 de modele. Compania este orientata catre introducerea inovatiei in business si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai.

Responsabilitati Inginer proces productie:

  • Stabileste de comun acord cu managementul procedura de intrare in productie tinand cont de
    termenul de productie, tipul de client, tipul de material
  • Pregateste si controleaza documentatia tehnologica
  • Elaboreaza fisa tehnologica cu etapele si parametrii tehnologici optimi de realizare a reperelor produse
  • Intocmeste consumul specific de materii prime si material si evalueaza norma de timp
  • Intocmeste instructiunile de lucru pentru utilaje
  • Organizeaza si coordoneaza introducerea in productie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie
  • Asigura resursele materiale si informationale necesare pt implementarea politicii in domeniul calitatii
  • Coordoneaza implementarea sistemelor automate pentru controlul echipamentelor si proceselor tehnologice
  • Intocmeste planuri de productie sau planuri operative conform comenzilor si contractelor
  • Tine evidenta pentru materialele de consum, orele lucrate, pentru productia si performantele obtinute, privind vanzarile realizate, proiectele finalizate
  • Proceseaza documentatia sub forma de rapoarte si documente
  •  Participa la analizele privind neconformitatile aparute la produsele realizate
  • Eaboreaza si implementeaza proiecte pentru optimizarea fluxului de productie
  • Elaboreaza si implementeaza proiecte de optimizare a costului de productie
  • Elaboreaza si implementeaza proiect complet sistem de productie
  • Stabileste necesarul de echipament de protective si de lucru, material igienico-sanitare, controleaza
    folosirea echipamentului de lucru si protectie

Profil Inginer proces productie

  • Experienta in domeniul proceselor deproductie de minim 3 ani
  • Cunostinte privind:
    -tehnologia productiei
    -sisteme si metode de proiectare (AUTOCAD)
    -cerinte tehnice pentru materii prime, materiale si produse finite
    -mijloace de mecanizare si automatizare a proceselor de productie
    -procedura de certificare a calitatii produselor industrial
    -procedura de acceptare/punere in functiune a echipamentelor
  • Bune abilitati de planificare si organizare
  • Gandires structurata
  • Orientare catre eficientizare si calitatea proceselor
  • Bune abilitati de comunicare interpersonala

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

Prahova Brazi
View on Maps