DIRECTOR VANZARI (MATERIALE CONSTRUCTII), Cod: 0288

Strategii de negociere a contractuluiCompania angajatoare isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national in domeniul materialelor de constructii si este prezenta pe piata de peste 20 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, oferind peste 500 de modele. Compania este orientata catre introducerea inovatiei in business si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai.

 Responsabilitati:

  • Stabileste planul anual si multi-anual de vanzari si profit (pentru diverse canale de vanzare : proiecte – constructori / distributie-revanzatori / showroom si online – si propune planuri de actiune in vederea atingerii cifrelor

  • Stabileste targete de vanzari pentru fiecare canal si regiune si sprijina echipa de vanzari in vederea realizarii obiectivelor

  • Se documenteaza privind piata locala nationala si internationala relevanta, propune modalitati de ajustare a planurilor cand este cazul

  • Se implica in recrutarea si asigurarea unui program eficient de integrare a noilor angajati in echipa de vanzari

  • Urmareste indeplinirea obiectivelor de catre membrii echipei si actioneaza in vederea motivarii corespunzatoare a membrilor

  • Propune orice imbunatatri necesare in vederea optimizarii functionarii departamentului de vanzari

Profil

  • Experienta anterioara de minim 5 ani in rol de coordonare echipa vanzari de minim 5  reprezentanti vanzari teren, in domeniul materiale de constructii (sau alte domenii relevante)

  • Gandire strategica si orientare catre rezultate, sesizarea oportunitatii si dezvoltare plan consistent de actiune

  • Buna capacitate de identificare si solutionare probleme

  • Capacitate de planificare si bugetare, urmarire bugete si realzare obiective

  • Capacitate de a dezvolta si mentine relatii interpersonale si profesionale intern si extern, cu managementul, membrii echipei, clienti si alti parteneri relevanti

  • Ambitie si energie

  • Putere de convingere, abilitatea de a dezvolta si sustine opinii

  • Capacitate de a comunica eficient si a transmite cu claritate mesaje

  • Capacitatea de a analiza volume de date si a extrage esentialul

  • Cunoasterea pietei materialelor de constructii (sau relevanta) si a tendintelor

  • Limba engleza – cel putin nivel upper-intermediate

  • Permis de conducere categ B si disponibilitate de deplasare (pentru a cunoaste teritoriile, membrii echipei si clientii/ partenerii importanti)

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI / PLOIESTI

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.