CONSULTANT VANZARI cursuri si servicii SOFTWARE proiectare (Cod: 0315)

  • Postat pe 15 Sep 2019
  • Software proiectare constructii
  • Bucuresti, Romania
vanzari cursuri licente software proiectare

Scurta prezentare companie angajatoare

Compania angajatoare este prezenta in piata de peste 11 adresandu-se clientilor din categoriile: birouri de proiectare, companii de constructii si firme din domeniul topografiei si geodeziei care vor sa-si  optimizeze costurile aferente exploatarii resurselor CAD.

Serviciile companei:

  • Solutii specializate pentru proiectare asistata – tehnologie de ultima ora pentru arhitectura, constructii, inginerie civila, proiectare industriala
  • Informatii de ultima ora privind licentierea, modalitati de finantare si produsele propriu zise
  • Suport privind optimizarea investitiilor in software, instruirea si certificarea personalului

Responsabilitati CONSULTANT VANZARI SOFTWARE topografie si infrastructura:

Responsabilitati

  • Se ocupa de promovarea si vanzarea cursurilor pentru solutiile software din portofoliu si a serviciilor de modelare 3D BIM, desenare 2D, realizare randari si vizulaizari
  • Se documenteaza cu privire la piata jucatorilor in domeniul constructii, a softurilor de proiectare utilizate de acestea
  • Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti si a nevoilor acestora privind proiectarea in domeniul constructiilor (civile, industriale, drumuri & poduri)
  • Abordeaza clientii, dezvolta si mentine relatiile cu acestia, dobandeste o cunoastere cat mai aprofundata a companiilor si identifica solutiile cele mai potrivite pe care le poate propune diverse pachete si trainingul aferent utilizarii produselor software din portofoliu
  • Organizeaza si participa la intalniri cu clientii
  • Participa si ofera suport in procesul de creare de oferte tehnice si in procesele de negociere
  • Consolideaza pozitia companiei in piata si promoveaza o imaginea acesteia
  • Realizeaza targetul de vanzari agreat

Profil

  • Cel putin 2 ani de experienta in vanzari, de preferat o buna cunoastere a jucatorilor din domeniul constructii, proiectanti, dezvoltatori imbiliari, constructori
  • Studii superioare in domeniul tehnic – de preferinta in constructii
  • Avantaj – cunostinte tehnice de baza de desenare (cunostinte de inginerie / arhitectura), cunostinte minime de AUTO CAD sau solutii similare
  • Competente si cunostinte privind analiza pietei, prospectarea, abordarea de clienti,
  • Cunostinte de limba engleza – cel putin nivel mediu
  • Ambitie, orientare catre rezultat, energie
  • Bune abilitati de interrelationare, capacitatea de prezentare a ideilor, persuasiune, cursivitate
  • Orientare catre rezultat, perseverenta, constiinciozitate
  • Capacitatea de a lucra cu date, cifre, analiza si interpretarea datelor disponibile
  • Bune abilitati de negociere
  • Disponibilitate de deplasare in Bucuresti (si in tara, daca identifica oportunitati)