COORDONATOR SHOWROOM (Cod: 0291)

Showroom AlgabethCompania angajatoare isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national in domeniul materialelor de constructii si este prezenta pe piata de peste 20 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, oferind peste 500 de modele. Compania este orientata catre introducerea inovatiei in business si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai.

Persoana care ocupa acest post este responsabila de functionarea exceptionala a showroom-ului din punctul de vedere a organizarii si performantei echipei si a asigurararii unei interactiuni excelente cu clientul de catre toti membrii echipei.

Responsabilitati

  • Gestioneaza activitatatea din showroom si asigura tot suportul necesar colegilor (instruire, motivare, feedback, crearea unui climat sanatos de lucru din punct de vedere interpersonal)

  • Asigura respectarea procedurilor, prin exemplul personal in primul rand

  • Se asigura de prezenta si vizibilitatea reprezentantilor de vanzari in showroom

  • Se asigura de calitatea excelenta a interactiunii cu toti clientii /vizitatorii

  • Ofera suport suplimentar, daca este necesar, in vederea avansarii proceselor de vanzare din cadrul showroom-ului

  • Este responsabil/a de buna functionare a spatiului din toate punctele de vedere: amenajare, functionalitate tehnica, curatenie, prezenta si programul echipei

  • Participa in procesele de recrutare a membirlor echipei, atunci cand este cazul (sustinerea interviurilor de selectie)

  • Realizeaza situatii periodice privind indicatorii relevanti pentru buna functionare a showroom-ului

  • Colaboreaza cu departamentele interne ale companiei (logistica, suport vanzari, productie, financiar) pentru a primi / transmite informatii si pentru a preveni / solutiona diverse situatii legate de activitatea showroom-ului

Profil

  • Experienta anterioara in cadrul unui showroom (sau intr-o locatie cu functionalitate comparabila), si responabilitati in domeniul vanzari (B2C)

  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe

  • Excelente abilitati de interactiune interpersonala: empatie, asertivitate, capacitate de a oferi feedback, de a gestiona situatii delicate si sensibile)

  • Capacitate a de a formula cu claritate idei, opinii, date factuale

  • Bune abillitati de planificare, organizare si evaluare a activitatii proprii si a echpei

  • Abilitati de analiza si determinare a cauzei

  • Bune capacitati de identificare si implementare solutii

  • Persoana organizata, disciplinata

  • Corectitudine

  • Bune cunostinte de operare calculator : Excel, Outlook, Word, navigare Internet

  • Limba engleza – reprezinta un avantaj (in showroom vin cetateni straini ocazional)

Oferta:

  • Mediu de lucru foarte placut din punct de vedre functional si estetic

  • Companie stabila, serioasa

  • Oportunitati de dezvoltare si invatare

  • Pachet salarial atragator

Locatie:

Pipera, la 15 minute de metrou Aurel Vlaicu

Program de lucru :

            L-V : 10 :00- 19 :00

            Sambata :   o data la 3-4 saptamani, de la 10 :00 la 14 :00.

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI (AUREL VLAICU - PIPERA)

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.