CONSULTANT VANZARI SOFTWARE CUSTOM MADE (Cod: 0338)

  • Postat pe 30 Jan 2020
  • Software development and related services
  • Bucuresti, Romania

Compania angajatoare ofera solutii digitale inovatoare pentru a sustine si eficientiza procese de business, prin servicii de consultanta, analiza de business, interventii de tip re-engineering si digitalizarea operatiunilor.

Scopul postului

Rolul de Reprezentant vanzare solutii software custom –made implementate pe o platforma de tip BPM consta in derularea activitatii de promovare si vanzare a solutiilor si serviciilor companiei, care sunt solutii customizate, in functie de nevoi foarte specifice, atingerea targetelor de vanzare printr-un mix de responsabilitati : atat prospectare si contractare noi clienti cat si mentinerea relatiilor cu actualii clienti,

Responsabilitati

Persoana angajata in acest rol :

  • Se documenteaza cu privire la companiile din piata cu profile eligibile privind nevoile, proiecte, directii de dezvoltare etc care genereaza nevoia de dezvoltare a unor soluti soft specifice
  • Abordeaza clientii / potentialii clienit, dezvolta si mentine relatiile cu acestia, dobandeste o cunoastere cat mai aprofundata a companiilor si identifica solutiile cele mai potrivite pe care le poate propune
  • Participa si ofera suport in realizarea ofertei tehnice si in procesele de negociere
  • Mentine relatia post vanzare cu clientul
  • Consolideaza pozitia companiei in piata si promoveaza o imagine pozitiva a acesteia
  • Realizeaza targetul de vanzari agreat
  • Tine evidenta activitatilor de vanzare si managementul relatiilor cu clientii
  • Colaboreaza eficient cu reperzentantii altor departamente in procesul de vanzare si post vanzare (Business Analyst, Project Manager)

Profil

  • Cel putin 3 ani de experienta in vanzari relevante (B2B, servicii si solutii de tip ERP, servicii si software personalizat)
  • Intelegere privind modul in care functioneaza soft-urile de business ERP, CRM, SCM, BPM etc
  • Capacitate de a intelege modul de functionare a unui business, atat la nivel macro cat si procese
  • Studii superioare absolvite
  • Competente si cunostinte privind analiza pietei, prospectarea, abordarea de clienti
  • Cunostinte de limba engleza – cel putin nivel mediu
  • Ambitie, orientare catre rezultat, energie
  • Abilitati in domeniul networking-ului de afaceri
  • Organizare
  • Integritate, onestitate
  • Comunicare eficienta (exprimarea clara a ideilor, sustinerea eficienta a unei prezentari, asultare activa, empatie, asertivitate)
  • Permis de conducere categ. B
  • Disponibilitate de deplasare in Bucuresti (si doar punctual in tara, daca identifica oportunitati)

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

Zona Universitate
View on Maps