AREA SALES MANAGER – servicii financiare, GL / BR (Cod: J0330)

  • Postat pe 24 Nov 2019
  • Servicii finanicare
  • Romania

Business Development Executive jobCompania angajatoare desfasoara activitati in domeniul creditarii pentru persoane juridice (microintreprinderi, PFA), cu un model inteligent de business. Produsele companiei: credite pentru afaceri, linii de credite, crdite pentru agricultura, credite pentru nevoi urgente etc).

Postul de Area Sales Manager petru Galati/ Braila este unul nou creat. Suntem in procesul de recrutare pentru a identifica persoana potrivita sa dezvolte zona si o echipa de 2-3 agenti in teritoriul alocat si un birou local.

Responsabilitati:

  • Prospecteaza pieței din județele arondate pentru identificarea potențialilor clienți
  • Construieste  si gestioneaza parteneriate in vederea accesatii unui numar extins de potentiali clienti
  • Administreaza lead-urilor provenite din campaniile online și telesales
  •  Participa la diferite manifestări promoționale și întâlniri cu clienți potențiali
  • Promoveaza și prezenta produsele de creditare catre potențiali clienți și parteneri
  • Realizeaza obiectivele de performanță stabilite de către companie

Profil

  • Experiență de minim 3 ani în domeniul B2B (servicii financiare și/sau asigurări, sisteme de plăți – electronice sau la comercianți, telecomunicații, alte tipuri de servicii)
  • Spirit antreprenorial și o mentalitate solidă de tip “Can do”
  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente în județele arondate
  • Permis de conducere categ B
  • Abilitati excelente de comunicare și  interpersonale necesare pentru lucrul cu clienții
  • Responsabilitate, integritate, etica
  • Atitudine pozitivă
  • Cunostinte operare PC (Eord, Excel, Internet, Outlook)
  • Studii superioare absolvite

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.