REPREZENTANT VANZARI TRANSPORT & LOGISTICA – AIR & SEA (Cod: 0273)

Air and seaPentru un jucator in domeniul de servicii integrate de logistica – pentru transporturi maritime, aeriene, terestre, feroviare, proiecte cargo, depozitare etc –  cu acoperire globala si cu focusare pe zona Marii Negre si Europa Centrala si de Est, recrutam doi REPREZENTANTI  VANZARI – transport maritim si aerian  pentru completarea echipei din BUCURESTI, eventual Constanta.

Responsabilitati:

  • Se informează în legătură cu piața relevantă: potențiali clienți, proiecte, tendințe noutăți, etc

  • Prospectează piața, identifică și abordează potențialii clienți

  • Stabilește și participă la întâlniri cu prospecții precum și cu clienți actuali în vederea creșterii volumului vânzărilor

  • Identifică nevoile și propune soluțiile optime pentru clienți

  • Promovează brandul companiei și o reprezintă cu responsabilitate

  • Realizează targetul agreat (vânzări, număr de vizite, acoperire zonă etc)

  • Urmărește încasările

  • Completează cu regularitate datele în baza de dare, menține o evidență clară a clienților, vânzărilor, rezultatelor

Profil:

  • Persoana pro-activa, entusiasta pentru un rol de vanzari, deschisa, cu orientare catre atingrea rezultatelor si catre succes,

  • Experienta anterioara obligatorie in domeniul vanzari in industria logistica (transport maritim / aerian)

  • Cunostinte bune de limba engleza – scris si vorbit

  • Bune abilitati de comunicare si persuasiune

  • Cunoștințe privind procesul de vânzare

  • Orientare către rezultate, atingerea targetelor

  • Orientare către client, bune abilități de gestionare a relației cu clientii (capacitate intelectuala, capacitatea de a construi eficient relatii)

  • Disciplina, perseverență

  • Abilități de comunicare exprimare clara a ideilor, opiniilor informatiilor factuale, cu tact si răbdare

Ce se ofera

  • Posilbilitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti proactivi si performanti

  • Conditii de munca de standard superior

  • Viziune si politica de dezvoltare a afacerii bazate pe integritate, profesionalism, respect pentru legislatie, parteneri de afaceri si angajati

  • Flexibilitate

  • Pachet de compensatii atractiv, care stimuleaza performanta in vanzari

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI / CONSTANTA

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.