REPREZENTANT VANZARI – SERVICII TRANSPORT MARFA (Cod: 0274, 0275)

truck classification transport roadDescrierea companiei angajatoare

Compania angajatoare, cu origine in Europa de Nord, face parte din industria Transport & Logistica, prezenta in 12 tari europene, cu aprox. 10,000 angajati, cu un portofoliu variat de servicii si industrii–client si o expansiune accelerata in Romania in diverse orase

Recrutam persoanele potrivite pentru a se alatura echipei actuale de vanzari pe postul de REPREZENTANT VANZARI SERVICII TRANSPORT MARFA – BUCURESTI (transport rutier, grupaj sistematizat, intern si international).

Responsabilitati:Cum raspunzi despre competitie micsorat

  • Contacteaza clienti potentiali sau existenti (din bazele de date puse la dispozitie de angajator sau din alte surse) din Romania si stabileste intalniri prentru intelegerea nevoilor cu privire la traficul de marfuri desfasurat de client si prezentarea serviciilor oferite companie

  • Pregateste impreuna cu colegii din departament ofertele de transport rutier si/sau logistica de depozitare pentru clientii contactati, pe baza datelor obtinute de la acestia.

  • Prezinta ofertele de transport rutier / logistica de depozitare clientilor contactati.

  • Discuta si negociaza ofertele transmise in limitele si conditiile ageate intern.

  • Urmareste comenzile lansate de catre clienti pe baza contractelor negociate

  • Intocmeste si introduce in sistemul informatic informatiile specifice pentru diverse etape ale proceselor de vanzare in care este implicat

  • Se informeaza in permanenta despre noutatile din domeniul de activitate si cunoaste nivelurile si tendintele activitatilor de pe piata transporturilor si serciciilor logistice

  • Propune masuri de crestere a eficientei activitatii proprii, precum si de optimizare a acesteia

Profil

  • Studii superioare finalizate

  • Experienta anterioara de munca de minim 3 ani si pe un post similar de minim un an (avantaj)

  • Cunoasterea foarte buna a pietei de profil

  • Cunoasterea unei limbi straine (engleza, germana) foarte bine/citit, scris, vorbit

  • Cunostinte bune operare PC (Excel, Word)

  • Cunoştinţe despre operaţiuni achiziţii/livrări intracomunitare ,import/export şi vamale

  • Cunoştinţe primare de operaţiuni şi documente financiar-contabile

  • Abilitati negociere si comunicare cu o mare varietate de persoane si in diverse situatii

  • Abilitati de planificare si organizare

  • Atentie distributiva

  • Capacitate pentru efort sustinut si rezistenta la factorii de stres

  • Capacitatea de a evalua şi a lua decizii prompte

  • Capacitatea de a lucra cu oamenii, solicitudine, rabdare, atentie, corectitudine

  • Spirit de echipa, dorinta de a promova interesele societatii

Ce se ofera

  • Oportunitatea de dezvoltare intr-o companie in crestere si expansiune teritoriala la nivel national

  • Mediu profesionist, standarde internationale privind derularea activitatii si a serviciilor oferite

  • Invatare si evolutie profesionala

  • Respect fata de angajati

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI (Dragomiresti - Vale)

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.