HR ADMIN & GENERALIST, Ploiesti (Cod: 0242)

work

sursa imagine: https://stocksnap.io/photo/DOT1T5II2J

Compania angajatoare isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national in domeniul materialelor de constructii si este prezenta pe piata de peste 20 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, oferind peste 500 de modele.

Compania este orientata catre introducerea inovatiei in business si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai.

RESPONSABILITATI

  • Realizeaza activitatile de gestiune personal pentru angajatii alocati (contracte de munca, acte aditionale, adeverinte, decizii etc.), asigurand respectarea normelor legale in vigoare si raportand informatiile catre organele abilitate (ITM, AMOFM, Casa de Pensii, Casa de Sanatate) in termenele stabilite;

  • Pastreaza evidenta pentru concediile de odihna, concediile medicale, invoiri, absente nemotivate, bonusuri;

  • Introduce modificarile aparute in contracte (noi incadrari, incetari ale CIM, modificari de salarii etc.);

  • Solicita informatiile necesare pentru intocmirea pontajelor lunare si a calculului salarial,

  • Intocmeste anexele, conform statelor de plata;

  • Ofera suport in activitatea de recrutare din cadrul companiei (centralizare, evidente status recrutare)

  • Se implica in procesele de resurse umane implementate in cadrul companiei (monitorizare, comunicare, colectare informatii

  • Participa activ si ofera suport in implementarea / actualizarea procedurilor companiei privind resursele umane

  • Ofera suport in organizarea programelor de training / dezvoltare pentru angajatii companiei (centralizari, evidente, remindere etc)

  • Are rol de facilitare si intermediere in comunicarea interna (angajati – management, angajati – angajati)

   Profil

  • Studii superioare absolvite

  • Atestat de inspector resurse umane

  • Experienta anterioara relevanta in administrarea dosarelor angajatilor

  • Atentie la detalii si bune abilitati de organizare a timpului

  • Bune abilitati de organizare si mentinere a ordinii si evidentei documentelor

  • Inteligenta emotionala

  • Capacitatea de a comunica cu o varietate de persoane

  • Abilitati de managementul conflictelor

  • Lucru in echipa

  • Motivare pentru dezvoltarea in domeniul resurselor umane

  • Cunostinte utilizare PC – pachetul office, Internet, REVISAL

  • Limba engleza – cel putin nivel intermediar

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: PLOIESTI (exterior)