EXPERIENCED DATA RESEARCH ANALYST (Cod: 0234)

Data analystPentru o companie ce ofera servicii integrate de marketing si cercetare de piata (studii cantitative si calitative), orientata catre abordarea inovatoare a cercetarii cu ajutorul celor mai recente tehnologii de sondare a consumatorului modern, recrutam persoana potrivita pentru postul de EXPERIENCE DATA RESEARCH ANALYST.

Responsabilitati

  • Verificarea conditiilor logice din chestionarele programate online

  • Pregatirea instrumentelor necesare prelucrarii datelor, incepand din momentul in care chestionarul este finalizat

  • Verificarea si validarea bazei de date

  • Realizarea si verificarea/ formatarea tabelelor de prezentare a datelor

  • Conceperea si realizarea analizelor speciale necesare in raport

  • Colaborare eficienta cu cercetatorul pentru realizarea segmentarilor de piata

  • Oferirea de suport constant asistentilor/ analistilor juniori, inclusiv in interpretarea datelor

  • Conceperea si implementarea analizelor si scorurilor necesare diverselor tipuri de cercetari

Profil

  • Studii superioare in domenii precum Marketing, Sociologie, Cibernetica, Matematica sau Informatica

  • Minim 2-3 ani experienta pe un post de analist date in domeniul Cercetarilor de Marketing

  • Cunostinte privind programelor de analiza statistica (SPSS  – sintaxa, R  etc)

  • Experienta in efectuarea analizelor speciale, inclusiv segmentarea pietei

  • Cunostinte solide in programele Microsoft Office (Excel, Word etc)

  • Spirit analitic, inclusiv in interpretarea datelor prelucrate

  • Persoana comunicativa

  • Abilitati de organizare a timpului/ a proiectelor

  • Gandire logica/ inclinatie spre lucrul cu cifre si capacitate de asimilare rapida a informatiilor

  • Spirit de echipa

  • Usurinta a in lucra cu task-uri si proiecte multiple in acelasi interval de timp

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.