BUSINESS DEVELOPMENT SERVICII DEZVOLTARE (Cod: 0282)

Caucasian man and woman shaking hands wearing suit.Compania angajatoare activeaza in domeniul consultantei de afaceri oferind servicii de dezvoltare prin coaching și mentoring pentru oameni  de afaceri și managerilor din organizațiile romanesti și internaționale si are o prezenta de peste 15 ani pe piata.

Postul in recrutare: BUSINESS DEVELOPMENT  SERVICII DEZVOLTARE

Consultantul de vanzari (activitate birou + teren)  contribuie la  realizarea targetului de vanzari prin asigurarea vizibilitatii, promovarea serviciilor companiei si participa activ la educarea pietei. Acesta se implica in identificarea de solutii din portofoliul companiei care faciliteaza dezvoltarea de abilitati si comportamente necesare pentru progresul personal/profesional al angajatilor din companii .

Responsabilitati

  • Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti B2B (in special departamentele de HR si C level executives) ;

  • Abordeaza clientii, dezvolta si mentine relatii pozitive cu acestia, dobandeste o cunoastere cat mai aprofundata a companiilor si identifica serviciile  cele mai potrivite ;

  • Propune diverse pachete si module de dezvoltare a angajatilor de pe diverse paliere ale structurii organizationale ;

  • Participa in procesul de ofertare impreuna cu reprezentantii companiilor ;

  • Consolideaza pozitia companiei in piata si promoveaza o imagine pozitiva a acesteia;

  • Realizeaza targetul de vanzari agreat.

  • Coopereaza cu ceilalti membri ai echipei pentru a duce la indeplinire obiectivle organizatiei

Profil

  • Cel putin 4 ani de experienta in vanzari servicii ce vizeaza drept factor decizional departamentele de HR si C level din companii;

  • Studii superioare absolvite;

  • Competente si cunostinte privind analiza pietei, prospectarea, abordarea de clienti;

  • Valori personale: preocupare pentru dezvoltare continua ;

  • Cunostinte de limba engleza – avansat;

  • Ambitie, orientare catre rezultat, energie;

  • Adaptabilitate si deschidere la nou, curiozitate, dorinta de a invata;

  • Organizare, disciplina;

  • Orientare catre client;

  • Comunicare eficienta (exprimarea clara a ideilor, sustinerea eficienta a unei prezentari, ascultare activa, empatie, asertivitate);

  • Permis de conducere categ. B;

  • Disponibilitate de deplasare, in principal prin Bucuresti.

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: Bucuresti

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.