BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER – TRANSPORTURI (Cod: 0262)

Truck - Freight transportationPentru o companie cu activitate in domeniul transporturilor, cu parc propriu de peste 150 de camioane (in proces de expansiune) care ofera si servicii de forwarding, cu o cultura orientata catre afaceri bazate pe etica si integritate, recrutam persoana potrivita pentru a se implica in extinderea si dezvoltarea portofoliului de clienti.  Compania are un portofoliu reprezentativ de clienti si o buna reputatie in industria din care face parte de aproape 10 ani, implicata in proiecte inovatoare. Postul pentru care recrutam este unul nou creat in companie –  BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER, locat in Bucuresti.

Responsabilitati:Barbat in costum

  • Stabilirea strategiei si vanzari si implementarea eficienta a acesteia

  • Prospectarea pietei, identificarea de nevoi si oportunitati

  • Dezvoltarea unei baze de clienti relevanti si derularea procesului de vanzare

  • Colaborare cu echipele operatioanle in vederea conceperii ofertelor de servicii de transport si de expeditie

  • Negocierea ofertelor

  • Cunoasterea serviciilor companiei si a concurentei relevante

Profil:

  • Obligatoriu: experienta anterioara in vanzari in domenii precum: Transport si / sau Logistica de minim 5 ani

  • Studii superioare absolvite

  • Capacitate de concentrare si implementare a strategiei de vanzari, atingerea obiectivelor

  • Orientare catre client si catre oferirea de servicii de cea mai inalta calitate

  • Integritate – obligatoriu

  • Cunostinte de natura comerciala

  • Excelente abilitati de comunicare interpersonala si negociere

  • Gandire analitica si critica, lucru cu cifre, analiza de date

  • Capacitate de luare si asumare a deciziilor; capacitate de a lucra autonom si in mod responsabil

  • Capacitate de a construi echipe si a colabora inter- departamental

  • Bune cunostinte PC (Excel, Power Point, Word, Outlook)

  • Limba engleza – cel putin nivel upper intermediate

  • Permis de conducere si disponibilitate pentru deplasari in tara

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.