ASISTENT ACHIZITII Ploiesti (Cod: 0278)

loc de munca toxicCompania angajatoare isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national in domeniul materialelor de constructii  (Piatra naturala: marmura, granit, tavertin, onix etc) si este prezenta pe piata de peste 20 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, oferind peste 500 de modele; este orientata catre introducerea inovatiei in business si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai.

Responsabilitati:

  • Pregateste si gestioneaza setul de documente pentru indeplinirea formalitatilor vamale;

  • Mentine relatia cu comisionarii vamali;

  • Mentine relatia cu autoritatile publice si/sau private implicate in procesul de achizitie si livrare a marfii in cadrul companiei;

  • Participa la procesul de receptie a marfii si introduce informatiile in sistemul eletronic;

  • Intocmeste si transmite documentele pentru livrari extracomunitare, respectiv intracomunitare;

  • Inregistreaza facturile in sistemul informatic;

  • Intocmeste comenzile de transport si le inregistreaza in sistemul informatic;

  • Monitorizeaza containerele pa parcursul extern;

  • Verifica integritatea si conformitatea marfii receptionate si aplica procedurile interne in ceea ce priveste operatiunile de constatare;

  • Elibereaza documentele de calitate (declaratii de performanta, declaratii de conformitate) aferente livrarilor efectuate de societate si le inregistreaza in sistemul informatic.

Profil:

  • Nivel educatie: miniim studii medii;  studii superioare – avantaj

  • Experienta: minim 3 ani in domeniul achizitiilor /  activitati de import export

  • Capacitate de decizie,

  • Bune abilitatide comunicare si interrelationare cu o varietate de roluri

  • Bune abilitati de organizare a activitatlor, prioritizare, incadrarea in termene #

  • Cooperare si lucrul in echipa

  • Competente de lucru cu Microsoft Office: Excel, Outlook

Pachet salarial:

  • Salariu competitiv

  •  Al 13-lea salariu

  • Bonuri de masa,

  • Bonus  de perfromanta

  • Bonus de loialitate in compaanie

  • Diverse bonuri cu ocazii speciale

  • Abonament medical

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos.

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BRAZI - PRAHOVA

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.