ACCOUNT MANAGER SENIOR, Cod: 0239

Barbat in costumPentru un jucator important in domeniul serviciilor de arhivare, ce ofera solutii complexe si ajustabile la nevoile clientilor sai, precum si cu o infrastructura si dotari tehnologice la standarde superioare, recrutam persoana potrivita pentru postul de ACCOUNT MANAGER SENIOR.

Obiectivul postului consta in cresterea afacerii prin managementul si extinderea  portofoliului de clienti ai companiei.seamless-vector-wooden-bookshelves-with-different-objects_z1uadxwd

Responsabilitati:

  • Se informează în legătură cu piața relevantă: potențiali clienți, proiecte, tendințe noutăți, etc

  • Prospectează piața, identifică și abordează potențialii clienți

  • Stabilește și participă la întâlniri cu prospecții precum și cu clienți actuali în vederea creșterii volumului vânzărilor

  • Identifică in mod corect nevoile și propune soluțiile optime pentru clienți

  • Promovează brandul companiei și o reprezintă cu responsabilitate

  • Realizează targetul agreat (vânzări, număr de vizite, acoperire zonă etc)

  • Completează cu regularitate datele în CRM, menține o evidență clară a clienților, vânzărilor, rezultatelor

Profil:

  • Studii superioare absolvite

  • Experiență anterioară în vânzări servicii, B2B (de preferinta cu un istoric al vanzarii adresate unor clienti din domeniile banking, asigurari, medical, productie, IT, pharma, retail)

  • Capacitate si curiozitate de a invata lucruri noi si a evolua odata cu dezvoltarea afacerii si a societatii in general

  • Orientare către rezultate, atingerea targetelor

  • Orientare către client, bune abilități de gestionare a relației cu clientii (capacitate intelectuala, capacitatea de a construi eficient relatii)

  • Disciplina, perseverență

  • Abilități de comunicare exprimare clara a ideilor, opiniilor informatiilor factuale, cu tact si răbdare

  • Abilitate de închidere a vânzării

  • Cunoștințe limba engleză (avantaj)

  • Permis de conducere B de minim 3 ani, fără incidente cu disponibilitate de deplasare în zona alocată

Oferta:

  • Pachet salarial atractiv

  • Mediu de lucru placut

  • Oportunitatea de a evolua in rolul de coordonare a echipei de vanzari in a companiei

Pentru a aplica la acest job va invitam sa trimiteti CV-ul pe office@talentreserve.ro sau sa completati formularul de aplicare de mai jos

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmail
Location: BUCURESTI

To submit your application please complete the form below. Fields marhed with an asterisk * are required. When you have finished click Apply at the bottom of this form.